Fotka medailistu s maskotom.
II. európske hry v Minsku LIVE v DoubleStar Bet
24. júna 2019
Radujúci sa futbalisti na Copa America.
Brazília vstupuje do štvrťfinále počas 46. ročníka Copa America
27. júna 2019
Ukázať všetko

33-ročný Nicolas Almagro o Nadalovi a Federerovi

Nicolas Almagro sa lúči s tenisovou kariérou hráča.

Legenda španielskeho tenisu sa v apríli 2019 rozhodla ukončiť profesionálnu kariéru. Nicolas Almagro, známy aj mladšej generácii tenisových fanúšikov, povedal svoj názor na nezničiteľných hrdinov Federera a Nadala. Zhodnotil tiež svoju úspešnú tenisovú kariéru.

Stavte si LIVE na tenis

Nicolasa si budú tenisoví fanúšikovia pamätať ako výnimočného hráča najmä vďaka bojovnosti a skvelému jednoručnému bekhendu. Práve jeho unikátny úder pravačkou mu umožnil vyniknúť aj na iných povrchoch akým bola antuka, tak typická pre celú španielsku tenisovú školu. „Bolo pre mňa veľmi ľahké zastaviť sa, keďže som nebol ani zďaleka 100% fit. Už nemusím cestovať, žijem nový život najmä po boku mojej rodiny,“ prezradil Nicolas Almagro, onedlho 34-ročný španielsky tenista, ktorý aktuálne prevádzkuje tenisovú akadémiu La Manga v Cartagene.


Federer alebo Nadal?

K jeho pamätným výrokom patrí jeden pre denník Marca, ktorý vyriekol po súboji s Nadalom v roku 2008 na French Open. „Tento chlapec vyhrá Roland Garros aj keď bude mať 65 rokov.“ Aj keď v ňom cítiť kúsok vtipu, či irónie, po jednoznačnom triumfe Nadala na Roland Garros 2019 zostáva naďalej platným a aktuálnym. Pre rodeného antukára z mesta Murcia však Rafael neznamenal najväčší postrach.
„Mojím najťažším súperom nebol nikdy Nadal, ale Federer,“ vysvetľuje pre portál tennisworldusa a pokračuje: „On nehrá proti vám, ale hrá s vami. Je veľmi odlišný – je totižto 100% talentom bez slabej stránky. Ak je vo forme, je neporaziteľným. Jediné, čo ho porazí, je veľmi silná mentalita. Aj preto, tak často prehral s Nadalom, ktorý samozrejme dokázal hrať vysoké lopty do jeho backhandu.“

Popularita tenisu ohrozená

Komu predpovedá Almagro, bývalý hráč číslo 9, ružovú tenisovú budúcnosť? „Keď skončia aj Nadal, Federer či Djokovič, bude problém. Next Gen je dobrá, ale Kyrgios nie je rovnaký ako Nadal, Tsitsipas nie je ako Federer a Thiem, či Zverev takisto nie. ATP môže mať problém, ale to už nie je môj problém – ja som z kolotoča vonku, sledovať ho však rozhodne ostanem,“ vyjadril mierne obavy o tenisových hrdinov budúcnosti.

Almagro k svojej kariére

„Bol som hráčom TOP 10, čo je fantastické! Mohol som byť vyššie, ale aj nižšie. Urobil som všetko, čo som chcel, splnili sa mi moje sny – hral som na olympijských hrách, na grandslamoch, vyhral som Davis cup. Som spokojný s mojím životom,“ pozitívne zakončil Nicolas svoje hodnotenie nedávno ukončenej kariéry.

Sympatický Španiel sa 4-krát dostal do štvrťfinále French Open. Radosť v rokoch 2008, 2010, 2012 mu prekazil práve Rafa Nadal, ktorý ovládol nielen tieto ročníky antukového grandslamu. Postup do vyššieho kola TOP turnaja mu prekazil aj David Ferrer, konkrétne vo štvrťfinále na Australian Open 2013, keď Nicolas viedol 2:0 na sety. Počas bohatej kariéry však nazbieral úctyhodný počet 13 titulov z kolotoča ATP Tour.

Antukový špecialista naposledy zvíťazil v portugalskom Estorile v roku 2013. K 13-im turnajovým triumfom pridal aj ďalších 10 menej úspešných finálových účastí. Odchod do športového dôchodku oznámil počas domáceho turnaja kategórie ATP Challenger v Murcii, v apríli 2019. V máji na turnaji ATP Masters v Madride sa k nemu pridal aj David Ferrer, ďalší španielsky tenisový velikán, ktorý v roku 2019 ukončil bohatú tenisovú kariéru.