Biatlonistka pri streľbe
Svetový pohár v biatlone pokračuje v Canmore
7. februára 2019
Macejko pred zimným štadiónom
Hymna pre Macejka je na svete
18. februára 2019
Ukázať všetko

2 minúty skutočných emócií vďaka Petre Vlhovej

Petra Vlhová a slovenskí fanúšikovia

Petra Vlhová si podmanila celé Slovensko svojou finálovou jazdou v obrovskom slalome na Valentína, 14. februára 2019. Medailovými úspechmi teší Slovensko aj v druhý týždeň majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. Stane sa najúspešnejšou osobnosťou vo švédskom Aare 2019?

Finálové druhé kolo obrovského slalomu v Aare

Fantastické okamihy prežíval každý, kto mohol a naplánoval si dve minútky jázd dvoch najlepších pretekárok po prvom kole. Petra ako dvojnásobná víťazka obráku v tejto sezóne svetového pohára odpálila skutočne výborne svoju jazdu.

Nasledoval moment, v ktorom každému tuhla krv v žilách. Petra zavadila palicou o jednu z bránok a všetci s napätím čakali, či sa to odzrkadlí aj na čase. Našťastie si Peťa držala 12 stotinový náskok až prišla záverečná bravúrna fáza s neskutočným zrýchlením a finišom. V ňom nadelila dovtedajšej líderke Mikaele Shiffrin ďalších 13 stotín k 25 stotinovému náskoku  z prvého kola. Spokojnosť v cieli bola očividná nielen u samotnej Petry. Celé Slovensko vedelo, že Petra si ide minimálne po druhé striebro.

Napätie bolo obrovské aj dôvodu slušného náskoku. Viktoria Rebensburg, víťazka prvého kola, začala druhé kolo ako z partesu. Na každom meranom úseku postupne zvyšovala náskok a takmer všetci boli zmierení s obrovským úspechom, ale „iba“ a opäť so strieborným leskom. Ako inak nazvať moment, keď v poslednom úseku má na vás súperka 40 stotín a nerobí žiadne viditeľné chyby. Čo však prišlo v cieli je slovami neopísateľné. Dávka pozitívneho prekvapenia, ktorú dostali fanúšikovia slovenskej lyžiarky a športu na Slovensku tu už dlho nebola.
Každý z nás privítal Petrin úspech s nadšením a úprimne tak, ako to ona prezentuje v rozhovoroch pre fanúšikov z dielne RTVS.

Zlato zo Švédska Slovensku svedčí

Posledné zlato z MS v Aare má pre Slovensko prívlastok symbolické. Po 17 rokoch od majstrovskej premiéry hokejistov sa zo „švédskeho zlata“ po prvýkrát teší už aj slovenské lyžovanie. V čase, keď sa práve hokejová smotánka chystá na 83. majstrovstvá sveta do Košíc a Bratislavy.

Švédske zlato z Aare v podaní Petry Vlhovej a celého jej tímu „Vlha“ nemusí byť túto zimnú sezónu posledné. Výbornou formou sa prezentujú biatlonistky Anastasia Kuzminová i Paulína Fialková. V poslednej časti prípravy v kanadskom Canmore a americkom Soldier Hollow to predviedla najmä Nasťa, keď Paja sa už po Kanade odišla pripravovať na MS v biatlone do strediska v Taliansku. Adeptky na medaily majú svoj vrchol vo švédskom Oestersunde v prvej polovici marca a potrvajú 10 dní. (7.-17. marec 2019)

Petra Vlhová na MS v Aare TOP lyžiarkou

Historické individuálne striebro z alpského lyžovania v 26-ročnej histórii Slovenska Petra vybojovala v piatok 8. februára 2019 v alpskej kombinácii zjazdu a slalomu. Priviedla do extázy fanúšikov slovenského športu po prvýkrát. Všetci však tušili, že medailám v jej podaní v Aare nie je koniec. Potvrdila to na Valentína a všetci jej verili aj v poslednej disciplíne žien na MS v slalome 16. februára 2019. Tam ako druhá najväčšia favoritka opäť zahviezdila a skompletizovala všetky cenné kovy ziskom bronzu po skvelom druhom kole a dávkou šťastia pri vypadnutí líderky po prvom kole Wendy Holdener. Petra sa tak s bilancou 1-1-1 stala

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Aj tie najtajnejšie sny sa môžu splniť! ♥️ Ďakujem #liviomagoni za tvoju dôveru v moje schopnosti🙏Ďakujem #skiteamvlha za neúnavnu tvrdú prácu🙏Ďakujem SLOVENSKO za podporu…SME MAJSTRI SVETA!!!🏅💪 . . Also the deepest dreams can come true!♥️ Thank you #liviomagoni for your trust in my abilities🙏, thanks to #skiteamvlha for never stop working hard🙏. Thank you SLOVAKIA for the support…WE ARE THE WORLD’S CHAMPIONS!!!🏅💪 . . #ski4uniqa #rauchjuices #makeyourdayhappyday #audi #AudiFandiPetre #adidas #anotherbestday #bandofheroes #minerfin #kronreal #skpay #jasna #orangeslovensko #dukla #tipos #reusch #komperdell #transpetrol #ennegicompositi #enervitsport #humantecar #kovovlha #visitslovakia #sportmanagementcompany

Príspevok, ktorý zdieľa Petra Vlhova (@petravlhova13),

Petra Vlhová so zlatom z obrovského slalomu žien na majstrovstvách sveta v Aare.

Majstrovstvá sveta i svetový pohár naživo

Kompletné výsledky a podrobný livetiming počas súťažnej disciplíny naživo nájdete na oficiálnej stránke organizátora majstrovstiev sveta a celého svetového pohára FIS. Určite bude nápomocný aj pre vaše stávky, ktoré ste pre pretekmi alebo počas neho uzatvorili a netrpezlivo čakáte ako dopadnú. Ak prídete o priamy prenos zo súťaže, výsledky naživo vám budú k dispozícii v reálnom čase a bez oneskorenia, ktoré spôsobuje video, či TV prenos.

17. január 2019 – Slalom mužov – 1. kolo 11:00, 2. kolo 14:30

Medailová bilancia

Pred poslednou disciplínou, mužským slalomom, figurovalo Slovensko vďaka Petre na úžasnom 4. delenom mieste v rebríčku krajín. To sa doposiaľ Slovensku počas jeho histórie nestalo. Aj napriek zisku premiérovej medaily (striebro v tímovej súťaži v roku 2017), ktorú vybojovali Petra Vlhová, Veronika Zuzulová, Matej Falát, bratia Žampovci a Terézia Jančová.

1  Nórsko (NOR) 2 1 1 4
 Švajčiarsko (SUI) 2 1 1 4
3  Spojené štáty americké (USA) 2 0 2 4
4  Francúzsko (FRA) 1 1 1 3
 Taliansko (ITA) 1 1 1 3
 SLOVENSKO (SVK) 1 1 1 3
7  Slovinsko (SLO) 1 1 0 2
8  Rakúsko (AUT) 0 3 2 5
9  Nemecko (GER) 0 1 0 1
 Švédsko (SWE) hostiteľ 0 1 0 1

Zdroj: wikipedia

Zimné športy v DoubleStar

REGISTROVAŤ SA

Vyskúšajte stávky v ponuke DoubleStar Bet nielen na najpopulárnejšie zimné športy aj s pestrou porciou LIVE stávok a okamžitou výplatou výhier. Využite vstupný bonus a spoznajte atraktívne prostredie nového slovenského bookmakera. Tešíme sa na vás. Prajeme vám veľa šťastia a úspechov podobne ako našim športovcom na majstrovstvách sveta.

Foto: Petra Vlhová a slovenskí fanúšikovia. Zdroj: ig: petravlhova13